Željezničar pred Zvijezdu 09 ostao bez Krpića, upitan i Charles

FK Željezničar je sinoć savladao u sarajevskom derbiju FK Sarajevo sa čak 3:0 i upisao tri vrijedna boda.

Plavi su pokazali mnogo više i zasluženo slavili, a sa time se slažu gotovo svi akteri najveće bh. nogometne utakmice.

Strijelci za Željezničar bili su dva puta Marin Galić te jednom Amer Hiroš koji je postigao pogodak sa 35 metara.

FK Željezničar je tako pobjegao sa 11. pozicije, a to mjesto vodi u niži rang. Plavi su sada na osmom mjestu i ima 23 boda, koliko ima i NK GOŠK, dok su na 22 FK Tuzla City i FK Igman Konjic.

Zvijezda 09 ima 14, te se čini da je tim iz Etno sela Stanišići otpisan. Upravo je Zvijezda naredni rival Željezničaru, pa će biti veoma zanimljivo.

Zvijezda je ove sezone savladala Zrinjski i Sarajevo te sigurno nije tim za podcijeniti, dok u Željezničaru vjeruju da konačno mogu do gostujućih bodova.

Ove sezone u gostima imaju sve poraze, što je pomalo i nevjerovatno.

Plavi će u Ugljevik na krilima visoke pobjede u derbiju, a nedostajat će im napadač i kapiten Sulejman Krpić koji je sinoć dobio svoj treći žuti karton. Bruno Akrapović je nakon meča priznao da se povrijedio i Bismark Charles, te je i njegov nastup pod upitnikom.

Akrapović tako u napadu ostaje sa Dženanom Haračićem i Farisom Zubanovićem, a očekuje se da priliku dobije Haračić. Haračić je ove zone postigao dva pogotka u prvenstvu, sinoć je zaigrao 13 minuta, protiv Širokog 22 minute, dok je protiv Zrinjskog bio na starter i na terenu je proveo 67 minuta.