Zvijezda 09 slavila preokretom protiv Željezničara, autogol Selimovića obilježio utakmicu

Fudbaleri Zvijezde 09 savladali su Željezničar u 22. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, a rezultat je bio 2:1.

Utakmica se nije igrala u visokom ritmu od samog starta, a na prvu šansu smo čekali 14 minuta.

Vadze je šutirao sa 30 metara, ali je Muftić intervenisao bez većih poteškoća.

Za prvu pravu šansu Željezničara čekali smo do 25. minute. Galić je uputio centaršut sa desne strane, Haračić šutirao glavom, ali lopta je otišla pravo u ruke golmana domaćih.

U 29. minuti gosti su imali još jednu priliku. Boljević je sam izašao pred golmana, ali je loše šutirao lijevom nogom, a lopta otišla pored gola.

Nije Boljević bio neprecizan u 32. minuti. Amoah osvojio loptu, povukao je na desnu stranu, a na petercu je Boljević glavom poslao loptu u mrežu za vodstvo sarajevskog tima.

Nije dugo trajalo slavlje gostiju iz Sarajeva. Igrala se 40. minuta kada je Vadze iskoristio neopreznost odbrane “plavih” i pogodio za izjednačenje.

Bilo je to sve što smo vidjeli u prvom poluvremenu.

U prvim minutama drugog poluvremena nismo gledali kvalitetan fudbal. Prvu pravu šansu u drugom dijelu imao je Željezničar u 61. minuti. Hiroš je centrirao, a Amoah sa 7-8 metara glavom šutira direktno u golmana Jelovca.

Tri minute kasnije Zvijezda je u potpunosti preokrenula. Osvojili su fudbaleri domaćih loptu na sredini terena, lopta je došla do Vadzea koji je centrirao loptu, a Selimović je u maniru najvećih centarfora zakucao loptu – u sopstvenu mrežu.

Nakon 73 minute, mogla je Zvijezda završiti posao. Mulalić je centrirao sa desne strane, Saliman je sam bio na 10-ak metara, ali nije dobro primio loptu koja mu se odbila u grudi i završila kod golmana Muftića.

Samo dvije minute kasnije Mulalić je ponovo centrirao, Karaklajić bio najviši u skoku, ali je njegov udarac glavom otišao preko gola Željezničara.

U 80. minuti šansa za Željezničar. Hiroš je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je golman Jelovac dobro intervenisao, prenosi N1.

Nakon toga se Zvijezda trudila da potroši što je više vremena moguće, a fudbaleri Željezničara nisu uspijevali da dođu do šanse za izjednačenje. Meč je završen rezultatom 2:1 za Zvijezdu 09.

Treba napomenuti da je Željezničar završio prvu fazu takmičenja s nevjerovatnih 11 gostujućih poraza u isto toliko odigranih utakmica.