Željezničar poražen u Gabeli, Plavi samo bod iznad opasne zone

U derbiju donje polovine tabele, GOŠK je u Gabeli dočekao Željezničar, a meč je završen pobjedom domaće ekipe od 1:0.

Prvi su na susretu zaprijetili fudbaleri domaćeg tima. Čajić je pokušao nakon jednog centaršuta, ali njegov udarac glavom ide preko gola. U 10. minuti velika prilika za GOŠK. Skorup je centrirao, a Šuta sa samo nekoliko metara ne uspijeva postići pogodak. Nedugo nakon toga pokušao je i Mihaljević, no siguran je bio Muftić.

GOŠK je bio bolji protivnik u prvom poluvremenu. Prijetili su Mihaljević i Skorup, no oba puta je Muftić bio priseban. A onda u 34. minuti crveni karton za fudbalera Željezničara Marina galića. Defanzivac je udario Šeru i zaradio direktno isključenje.

Najbolju priliku za Plave imao je Mekić u 48. minuti kada je pobjegao golmanu GOŠK-a, ali nije pogodio gol.

I u nastavku su prvu priliku imali domaći. Čajić je šutirao iz izgledne pozicije, ali veoma loše. Plavi su mogli do vodstva u 72. minuti. Krpić je izašao sam na golmana Bobića, a čuvar mreže GOŠK-a sjajno interveniše i spašava svoju ekipu, piše N1.

GOŠK u vodstvo stiže u 87. minuti kada gol postiže Hasukić.

GOŠK je ovom pobjedom stigao do osmog mjesta dok je Željo na 10.