Plemići srušili Željezničar u velikom derbiju

23. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine donijelo je i derbi između Zrinjskog i Željezničara, a na kraju je slavio domaćin sa 2:0 golovima Mulahusejnovića i Ćužea.

Nakog početkog ispitivanja snaga na prvu priliku čekalo se do devete minute. Tada je Coaclić šutirao sa nekih 5-6 metara, ali lopta odlazi pored gola.

Zrinjski uzvratio osam minuta kasnije. Memija tada centrirao, a Malekinušić sam sa desne strane šutira direktno u Muftića.

Do kraja prvog poluvremena nismo gdledali izgledne prilike. Prijetio je Hiroš sa jedne, Kiš sa druge, ali bez većih problema za golmane.

Željezničar je do prednosti mogao u 57. minuti, a veliku šansu imao je Haračić. Ispala je odbrana Zrinjskog, lopta stigla do Krpića koji pronalazi usamljenog Haračića, a ovaj sa svega par metara šutira preko gola.

I kako to biva obično, Plavi su kažnjeni u 79. minuti. Toni Šunjić je uputio sjajan centaršut, a rezervista Mulahusejnović glavom od stativu matirao Vedada Muftića.

Plemići su do kraja susreta stigli i to u 89. minuti susreta. Ponovo je Mulahusejnović bio junak tima. Ovoga puta je stigao jednu loptu na desnoj strani, lijepim driblingom izbacio Cavnića, pronašao Ćužea koji sa 16 metara pogađa nebranjenu mrežu Vedada Muftića.

Želejzničar je meč završio sa igračem manje jer je Stefan Radinović zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Do kraja je tim Željka Petrovića rutinski meč privao kraju i upisao trijumf.

Zrinjski je nakon ovog trijumfa drugi na tabeli sa 46 osvojenih bodova, Željezničar upisao i 15. poraz ove sezone. Sada su 10. sa svamo 23 boda. Plavi i dalje nemaju niti jedan bod u gostima ove sezone.