Željezničar na svojoj Grbavici slavio protiv Zvijezde 09

Fudbaleri Željezničara savladali su u 11. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine Zvijezdu 09 rezultatom 1:0.

Oba tima u meč su ušla došta oprezno, ali su domaći imali prvu polupriliku. U 10. minuti Štilić je bio u dobroj situaciji, ali je njegov šut izblokiran, a minut kasnije nakon kornera Amoah je pogodio prečku iz velike blizine.

Gosti su se probudili tek u 23. minuti. Gosdswill Vadze je šutirao sa dvadesetak metara, ali je sjajno reagovao golman Muftić.

Samo dva minuta kasnije, Željezničar je došao do pogotka, ali je Sulejman Krpić bio u ofsajdu.

Pred kraj poluvremena, tačnije u 39. minuti, Amoah je zaobišao Jelovca na lijevoj strani, htio je poslužiti Krpića, ali je to dodavanje presječeno, te je šansa za domaće propala.

Loše je reagovala odbrana gostiju i u 42. minuti, a u prilici je bio Šehić. Njegov šut za malo je bio neprecizan, kao što je to bio i Sulejman Krpić u drugoj minuti sudijske nadoknade nakon centaršuta sa desne strane.

Bez golova je završeno prvo poluvrijeme.

Početkom drugog poluvremena Željezničar je propustio najbolju priliku utakmice. Amoah je nakon kornera Mekića sa lijeve strane imao stopostotnu šansu, ali njegov udarac glavom odlazi tik pored lijeve stative golmana Jelovca.

Gol smo konačno vidjeli u 58. minuti. Mekić je primio loptu na 30-tak metara od gola, povukao loptu prema šesnaestercu i sa dvadesetak metara matirao Jelovca uz malu pomoć Tomanovića koji je promijenio smijer lopte, piše N1.

Mirno je bilo do 63. minute, kada je Drljo istrčao kontru, sjurio se u šesnaesterac i šutirao u gol, ali je golman Jelovac bio na mjestu.

Pred kraj meča Željezničar je prepustio Zvijezdi terensku inicijativu, ali i pored toga gostujući tim nije uspio pogoditi za izjednačenje.

Nakon ove pobjede Željezničar ima 15 bodova i nalazi se na 6. mjestu na tabeli, dok je Zvijezda posljednja na tabeli i ima 4 boda.