Željezničar izgubio na Mokrom Docu, Plavi u ozbiljnom problemu u ostatku sezone

Željezničar je u 27. kolu Wwin lige poražen na Mokrom Docu od ekipe Posušja rezultatom 1:0. Plavi su imali igrača više od 16. minute, penal, veći posjed lopte, ali nisu uspjeli doći ni do boda.

Posusje Zeljo april

Željezničar se vratio starim navikama na gostujućim utakmicama porazima. Nakon gostujućeg trijumfa nad Slogom ovog puta se tim Brune Akrapovića s gostovanja vratio pognute glave i Plavi su ponovo u jako teškoj situaciji u borbi za opstanak.

Uvodne minute nisu ponudile veća uzbuđenja, da bi Posušje iz prve prave šanse došlo do prednosti. Lučić pronalazi Rozića koji se odlično snalazi u kaznenom prostoru i matira Muftića za prednost Posušja od 1:0.

Samo dvije minute kasnije Željezničar ima najbolju moguću šansu da izjednači. Lučić ruši Boljevića u kaznenom prostoru, pravi prekršaj za penal i dobija dirketan crveni karton.

Nakon tri minute protesta domaćih koji nisu urodili plodom, Sulejman Krpić preuzima odgovornost za izvođenje penala. Međutim, šutira po sredini gola i Galić mu brani udarac.

Željezničar je sasvim očekivano imao kontrolu nad loptom, no dugo se čekalo na novu veliku šansu. Tek u 39. minuti Krpić je u novoj šansi i ponovo ne zabija zicer.

Do kraja prvog dijela nema uzbuđenja. Posušje je u nastavak meča ušlo s golom prednosti i s igračem manje.

Zeljeznicar posusije april
FK Zeljeznicar Posusje april
FK Zeljo posusje april

Željezničar je u nastavku očekivano krenuo po izjednačenje. Prvi je prijetio Štilić, nije pogodio glavom.

Potom je Bruno Akrapović napravio trostruku izmjenu. Tražio je recept kako probiti odbrambeni bedem domaćeg tima, no jednostavno nije išlo.

Sulejman Krpić je danas pravi tragičar. Nakon promašenog penala i zicera u 72. minuti pogađa i prečku nakon ubacivanja Radovca.

U pojedinim trenucima domaći su se žestoko bunili zbog sudijskih odluka na terenu. Publika i igrači Posušja smatrali su da kriterij sudije Džemidžića nije ujednačen i to su jasno isticali.

Pokušavao je Željo do kraja napraviti nešto pred golom Posušaka. Međutim, Posušje se odbranilo i došlo je do tri boda, a Želji preostaje teška bitka za opstanak.

Tim s Grbavice ima 27 bodova i ispod njih je jedino već prežaljena Zvijezda 09. Plavi su definitivno u veoma ozbiljnom problemu pred završni dio prvenstva.