Vadze u sudijskoj nadoknadi srušio FK Sarajevo u Ugljeviku

Subotnji program 20. kola Wwin lige naše zemlje otvorili su danas u Ugljeviku Zvijezda 09 i Sarajevo.

Po katastrofalnom terenu i pred tek 200-250 gledalaca završilo je 1:0 za domaće. Sarajevo je ponovo razočaralo, propisano se obrukalo s obzirom na brojna ulaganja, mnogi očekuju da će biti burno u narednim danima na Koševu i da se spremaju ostavke, dok je Zvijezda 09 dobila nadu da može se spasiti.

Sarajevo je zaprijetilo u desetoj minuti preko Ziljkića, ali loše je šutirao član bordo tima. Sarajevo je bilo ofanzivno, pokušalo zaprijetiti, ali domaći su u odbrani bili na nivou.

U 21. minuti Hasić nije uspio loptu da skrene u mrežu, te je golman Damjanović bio siguran. Domaći su zaprijetili u 31. minuti preko Salimana, ostalo je 0:0.

Pet minuta kasnije Karaklajić prijeti za domaće u dva navrata, no Đuričković oba puta blokira. Nakon toga Šipovac u šansi, ali golman Sarajeva Iliev napušta svoj gol i stiže prije do lopte.

Pred kraj prvog dijela zaprijetili su Olivera i Ziljkić kod Sarajeva, no ostalo je 0:0.

Zvijezda 09 je mogla povesti u 52. minuti. Sjajna kontra je to bila, Vadze je uposlio Salimana, al ovaj užasno reaguje i lopta mu odlazi pravo u ruke Ilieva.

Sarajevo je nakon toga prijetilo preko Mustafića, ali nije pogodio okvir gola vezista Sarajeva sa 16 metara.

Nakon korner u 63. minuti lopta dolazi do Buljubašića, on silovito iz voleja šutira, no otišlo je to preko gola fenjeraša na tabeli Premijer lige. Karaklajić je mogao domaći dovesti u vodstvo u 68. minuti, oklijevao je i Radović je spasio svoj tim.

Dosta sreće je to bilo za goste, te je jasno da je pritisak na bordo tima rastao, a imali su i gromoglasnu podršku navijača koji su stigli iz glavnog bh. grada, a na stadion ušli tek u 30. minuti meča.

U 74. minuti uvijek opasni Vukoja u šansi, ali Đuričković u posljednji čas reaguje.

Najbolju šansu Sarajevo je imalo u 81. minuti, no Đuričković je pogodio prečku iz velike gužve. Bio je Crnogorac sam, ali nije imao sreće. Nakon toga Penaranda je uposlio rezervistu Čatakovića, ovaj šutira tik pored stative golmana Damjanovića.

Domaći su pred kraj tražili penal, no sudija Kazlagić iz Cazina nije tako mislio. Kada se očekivao kraj Vazde bježi odbrani Sarajeva, matira Ilieva i donosi svom timu tek četvrtu pobjedu ove sezone.

Gosti su protestovali, tražili ofsajd, no Kazlagić je pokazao na centar. Čini se da su igrači Sarajeva bili u pravu, no Kazlagić ni nakon konsultacija sa pomoćnim sudijom nije promijenio odluku. U svakom slučaju, situacija o kojoj će se mnogo pričati u narednim danima.

U narednom kolu Sarajevo gostuje kod ljutog rivala Željezničara na Grbavici, dok Zvijezda 09 gostuje kod FK Tuzla City. Prije toga bordo tim u srijedu igra prvi meč Kupa BiH protiv Borca u Banja Luci.