Warriorsi dominantno do izjednačenja

U drugoj utakmici polufinalne serije Zapada NBA play-offa u San Francisku Golden State Warriorsi savladali su Los Angeles Lakerse 127:100 za 1:1 u seriji.

Lakersi su uhvatili šampiona na svježinu u prvoj utakmici, ali ekipa Stevea Kerra momentalno je pokazala reakciju. Došla je do ubjedljive pobjede, izjednačenja u seriji i sada u Los Angeles odlaze osokoljeni da naprave bar jedan brejk, kako bi vratili prednost domaćeg terena.

Gosti su se ponadali poslije odlične prve četvrtine koju su dobili 33:26. Međutim, onda je uključen šampionski mod u naredne dvije četvrtine. Warriorsi su postigli zbirno čak 84 poena, 41 u drugoj i 43 u trećoj, a primili su ukupno u ta dva perioda samo 47 i pred posljednju četvrtinu imali su ogromnih +30 (110:80) čime su praktično riješili meč.

Konačno je u prepoznatljivom stilu zaigrao i Klay Thompson. Odigrao je najbolju partiju u ovogodišnjem play-offu. Ubacio je Lakersima 30 poena, uz šut iz igre 11/18, od čega je trojke šutirao nevjerovatnih 8/11. Sjajnu podršku imao je u Stephu Curryju koji je meč završio sa 20 poena (7/12 iz igre, 3/5 za tri poena) i 12 asistencija.

Na drugoj strani LeBron James je zabilježio 23 poena uz sedam skokova, Rui Hachimura 21 (trojke 4/6), dok su tihu partiju imali Anthony Davis sa 11 poena, sedam skokova i D’Angelo Russell sa 10 poena, ali uz osam asistencija.

Serija se seli u Los Angeles. Treća utakmica na programu je u noći subote na nedjelju.