Jokić izbacio Lakerse i srušio 56 godina star rekord (Video)

Denver Nuggetsi pobijedili su Lakerse 113:111 u Crypto.com Areni u Los Angelesu te su se s ukupnih 4:0 u finalu Zapadne konferencije prvi put u historiji kluba plasirali u finale NBA-a.

Nikola Jokić odigrao je fantastičnu utakmicu, ostvarivši triple-double s 30 poena, 13 asistencija i 14 skokova. LeBron James bio je nadomak dvoznamenkastih brojki u tri kategorije, a stao je na čudesnih 40 poena, devet asistencija i deset skokova.

Lakersi su bolje otvorili utakmicu. Ni u jednom trenutku tokom prve dvije četvrtine nisu izgubili vodstvo, a briljirao je James s 31 poena u prvom poluvremenu, čime je sastav iz LA-a na odmor otišao s 15 poena prednosti. Razlika se polako smanjivala u trećoj četvrtini, u kojoj je Denver potpuno uspio okrenuti susret.

U posljednjoj četvrtini minimalnu prednost držao je Denver. Jokić je nevjerovatan šut izveo 2:50 minuta do kraja, kada je s istekom vremena za napad preko Davisa i gotovo na liniji za tri poena pogodio dugu dvojku i rezultat 109:104.

Reaves je tricom, a Davis sa dva pogođena slobodna bacanja osigurao dramu, izjednačivši na 111:111. Srpska i NBA zvijezda u zadnjem napadu Denvera probila se do reketa kroz Davisa i Dennisa Schrodera i postavila, pokazat će se, konačni rezultat.

Četiri sekunde ostale su na satu kada je Reaves izveo loptu, dao je Jamesu, a on se sjurio na koš Nuggetsa. Udvojili su ga Gordon i Murray, James je pucao, a čini se kako mu je Gordon blokirao udarac. Za ponovni pokušaj nije bilo vremena jer je vrijeme isteklo, a Lakersi su pometeni u finalu Zapadne konferencije.

Jokić je došao do osmog triple-doublea u ovogodišnjem play-offu, čime je srušio rekord legendardnog Wilta Chamberlaina iz 1967.