Nestvarna partija Lebrona Jamesa, Lakersi prekinuli negativan niz

Lakersi su tokom ovog susreta nadoknadili -19. poena.

Los Angeles Lakersi pobijedili su Los Angles Clipperse 130:125 u produžetku utakmice velikih rivala, uz partiju za historiju LeBrona Jamesa. Najbolji strijelac NBA lige svih vremena postao je u noći na četvrtak prvi košarkaš u njenoj povijesti koji je ubacio 35 ili više koševa nastupajući u svojoj 21. sezoni među košarkaškom elitom.

Fenomenalni James, koji će u decembru proslaviti 39. rođendan, bio je nezaustavljiv u okršaju gradskih rivala i kraj susreta dočekao je s 35 koševa (trica 4/8, ukupno 13/19), 12 skokova, sedam asistencija i dvije blokade.

Lakersi su potom okončali niz od 11 uzastopnih poraza od Clippersa i pobijedili ih prvi put od jula 2020. godine, ali i niz od 11 domaćih poraza od te ekipe. Posljednju pobjedu u utakmici u kojoj su bili domaćini upisali su protiv Clippersa na Božić 2016.

Anthony Davis dodao je 27 koševa i 10 skokova, D’Angelo Russell ubacio 27, a odličan je u produžetku utakmice za Lakerse bio i Austin Reaves, koji je ubacio sedam od svojih ukupno 15 poena u tom dijelu igre.

James Harden, koji je nedavno isforsirao prelazak u Clipperse, ovu je utakmicu bio gledalac na klupi. Clippersi su najviše dobili od Kawhija Leonarda (38 poena, 6 skokova, 5 asistencija) i Paula Georgea, koji je ubacio 20 od svojih 35 poena u četvrtoj četvrtini. Samo u zadnjoj minuti osnovnog dijela igre ubacio je osam koševa, ali je isključujuću osobnu grešku dobio na ulasku u produžetak.

Lakersi su tokom ovog susreta nadoknadili -19, a u posljednjih 90 sekundi prosuli +8. Russell Westbrook je protiv svoje bivše ekipe ubacio 24, imao 11 skokova, osam asistencija i šest izgubljenih lopti.

Svi ti učinci ostali su u sjeni LeBronovog, koji je u jednoj akciji stigao i skinuti pa ponovno obući svoju opremu koja mu je zadavala probleme, a onda i zakucati na drugoj strani terena. Taj video brzo je postao viralan.