VIDEO GA RAZOTKRIO Postoji sumnja da je Granit Xhaka namjerno pustio gol Kosova

U sklopu grupe I Švicarska je propustila pobijediti Kosovo.

Završilo je 2-2 iako je Švicarska vodila 2-1 do 94. minute. Dotad je junak utakmice bio Remi Marco Freuler koji je dao oba švicarska gola, u 14. i 79. minuti, tada uz pomoć domaćeg igrača Rrahmanija.No, u toj 94. minuti Muriqi je zabio za konačnih 2-2, a on je i prvi puta razveselio domaće navijače, u 65. minuti.

Sada se pojavio i novi snimak tog gola iz 94. minute, gdje možemo vidjeti kako je Granit Xhaka djelovao prilično nezainteresovano u odbrani.

Iako je bio nadomak Muriqija, stajao je kao kip i gledao kako Kosovo postiže gol.

Podsjećamo, i Shaqiri je imao svojih pet minuta protiv Kosova pošto je tokom intoniranja domaće himne stavio ruku na srce.

Unatoč remiju Švicarska je prva na tabeli s tri pobjede i dva remija. Kosovo je već četvrti put remiziralo tokom ovih kvalifikacija.