Kosovo i Švicarska odigrali meč, a zbog reakcije Shaqirija tokom intoniranja himne traže da ga izbace iz reprezentacije

Nogometna reprezentacija Švicarske remizirala je u Prištini selekciju Kosova rezultatom 2:2 u sklopu 5. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo naredne godine.

U vodstvo je svoj tim doveo Freuler u 14. minuti, da bi domaća selekcija izjednačila u 65. minuti preko Muriqija.

No, sa lošom formom je nastavio Rrahmani autogolom u 79. minuti i tada se činilo da će Kosovo izgubiti još jednu utakmicu u koju su izuzetno hrabro upli.

Ipak, da bod ostane kod kuće pobrinuo se Muriqi svojim drugim golom na susretu, a Korenica je upisao zlata vrijednu asistenciju u sudijskoj nadoknadi.

Švicarska je lider grupe I sa 11 osvojenih bodova, dok je Kosovo na petoj poziciji sa četiri boda.

Bio je ovo emotivan susret za Xherdana Shaqirija i Granita Xhaku, a posebno je prvi bio oduševljen.

Naime, tokom intoniranja himne Kosova Shaqiri je stavio ruku na srce, što se nimalo nije dopalo navijačima Švicarske, a neki pozivaju čak i da ga se izbaci iz reprezentacije zbog nepoštovanja zemlje koja mu je omogućila da bude to što jeste.

Xhaka, sa druge strane, mirno je saslušao himnu zemlje svojih roditelja.

“Bilo je zadovoljstvo biti ovdje, sanjao sam o tome da zaigram na stadionu Faxil Vokrri. Stadion nosi veliko ime. Znao sam Fadila, bio sam blizak s njim. Nikad ovo neću zaboraviti”, kazao je fudbaler Chicago Firea.