Veliki broj prilika, sjajan meč i važna pobjeda Sarajeva u Konjicu

Zanimljiv meč u okviru 11. kola Premijer lige odigrali su danas u Konjicu FK Igman i FK Sarajevo.

Na kraju je završilo 2:1 za goste koji su do pobjede stigli u posljednjim minutama meča, ali sasvim zasluženo.

Igman je zaprijetio već u šestoj minuti preko Ramića, ali otišlo je to pored gola. U 14. minuti Sarajevo dolazi u vodsto. Hasić je uposlio Anđušića, ovaj se dobro snalazi i matira Ćemana.

Par minuta kasnije Renan Oliveira je imao šansu za 0:2, ali nije pogodio. Uzvratio je Denković, ali golman Rogić brani.

U 25. minuti Ramić je pao nakon duela sa Đuričkovićem, tražili su domaći penal, ali Kazlagić nije mislio. Svakako situacija o kojoj će se diskutovati. U 30. minuti domaći stižu do izjednačenja. Bodul šutira i matira Rogića uz dosta sreće, te je lopta odsjela iza leđa golmana Sarajeva.

Pred sami kraj prijetio je Denković kod Igmana, a Oliveira kod gostiju, no ostalo je 1:1. Mreža Sarajeva zatresla se u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, ali pogodak Sipovića je poništen jer je pomoćni sudija signalizirao ofsajd.

U 48. minuti ponovo protesti kod sudija. Ovaj put penal traže gosti, no Mirza Kazlagić opet ‘miran’.

Ramić je sam išao na Rogića u 57. minuti, ali Đuričković ga je stigao i propala je velika šansa za domaće. Uzvratio je Anđušić, no Ćeman je sjajnom intervencijom spasio svoju mrežu.

Kod Igmana sjajan je i danas bio Denković, ovaj put u 64. minuti šutira, ide to ‘samo’ u korner.

Tempo je pao u posljednjih 20 minuta, Sarajevo je imalo veći posjed lopte, Igman nije mnogo prijetio, ali u 79. minuti Denković je skoro ‘zaledio’ navijače Sarajeva. Šutirao je iskosa, Rogić je bio savladan, no otišlo je to pored gola.

U 89. minuti Sarajevo stiže do pobjedonosnog pogotka. Nakon kornera šutira Radović, a čini se da je Buturović skrenuo loptu u vlastitu mrežu i gosti su upisali tri vrijedna boda.

U narednom kolu Igman već u petak dočekuje Željezničar, dok će Sarajevo ponovo u goste, ovaj put Slogi iz Doboja, timu koji je na Koševu ove sezone slavio pobjedu, prenosi SportSport