Sjajna utakmica: FK Sarajevo ostvario pobjedu protiv FK Igmana 3:2

U okviru 25. kola na stadionu Asim Ferhatović Hase FK Sarajevo je ugostio FK Igman iz Konjica i ostvario bitnu pobjedu rezultatom 3:2.

FK Sarajevo Igman Konjic april

Utakmica između Sarajeva i Igmana imala je rezultatski značaj za obje ekipe, tim sa Koševa je tražio bodove za nastavka borbe za mjesta koja vode u evropska takmičenja, a gostima su bili potrebni bodovi u borbi za opstanak.

Večerašnji protivnici su odigrali sjajno prvo poluvrijeme u kojem su viđena čak četiri gola, Hamza Čataković je bio dvostruki strijelac za domaćina, a Amar Beganović je postigao gol za 3:1. Gol za gost pri rezultatu 1:0 dao je Anel Hebibović.

U drugom poluvremenu, Stefan Denković se najbolje snašao nakon odbijene lopte i pogađa gol za 3:2 što će na kraju biti i konačan rezultat.

Sa nova tri boda Sarajevo je došlo do četvrte pozicije i ima dva boda zaostatka za Veležom, a Igman je na osmoj poziciji sa 26 bodova.

Naredno kolo Sarajevo igra derbi na Grbavici, a Igman će na domaćem terenu dočekati Posušje.

Wwin liga Bosne i Hercegovine, 25. koloFK Sarajevo – FK Igman Konjic 3:2 (H. Čataković pen. 18’, 39’, A. Hebibović 31’, A. Beganović 43’, S. Denković 50’)