Ukrajina savladala Island i osigurala učešće na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj

Reprezentacija Ukrajine je pretposljednji učesnik UEFA Evropskog prvenstva u Njemačkoj koje se igra ovoga ljeta.

Nakon što su u polufinalu baraža kvalifikacija savladali reprezentaciju naše Bosne i Hercegovine rezultatom 2:1 na “Bilinom polju” u Zenici, večeras su u finalnom susretu nadigrali reprezentaciju Islanda i slavili pobjedu identičnim rezultatom 2:1.

Islađani su došli u vodstvo pogotkom Gudmundssona u 30. minuti. Ukrajina je bila blizu izjednačenja u 39. minuti kada je Yaremchuk postigao pogodak ali je isti poništen zbog ofsajda. U drugom poluvremenu Ukrajina je zaigrala mnogo bolje. Najprije u 54. minuti pogotkom Tsygankova dolazi do izjednačenja, a zatim i pogotkom Mudryka u 84. minuti do velike pobjede s kojom je osigurala učešće na smotri najboljih evropskih fudbalskih reprezentacija.

Ranije večeras Gruzija je savladala Grčku rezultatom 1:0 čime je osigurala svoj prvi nastup na Evropskom prvenstvu u historiji, a u toku je i susret koji će odrediti posljednjeg putnika na EURO ovoga ljeta između Walesa i Poljske, prenosi SCsport.

Baraž kvalifikacija za UEFA Evropsko prvenstvo u Njemačkoj 2024. godine, finale:

Ukrajina 2:1 Island (Tsygankov 54’, Mudryk 84’ – Gudmundsson 30’)