Poljska nakon penala do Evropskog prvenstva, Daniel James tragičar Walesa

Završena je i posljednja utakmica finala baraža kvalifikacija za UEFA Evropsko prvenstvo koje se igra u Njemačkoj ove godine.

Reprezentacija Polsjke je savladala reprezentaciju Walesa nakon boljeg izvođenja penala i time je osigurala plasman na smotru najboljih fudbalskih reprezentacija “Starog kontinenta”.

Imali smo priliku da očekivano gledamo izrazito tvrdu i izjednačenu utakmicu s obje strane. Tome u prilog govori i činjenica da su i regularni dio, i oba produžetka od po 15 minuta završena bez pogodaka. Za svih 120 minuta vidjeli smo “samo” 24 šuta prema golu od obje reprezentacije skupa i samo tri u okvir gola, a sva tri su uputili fudbaleri Walesa.

Pobjednika je na kraju odlučilo izvođenje penala. Tu su se bolje snašli fudbaleri Poljske koji su sa 5:4 slavili veliku pobjedu. Za Wales su pogađali Davies, Moore, Wilson, Williams, dok je James promašio penal u posljednjoj seriji. Za Poljsku su pogađali Lewandowski, Szymanski, Frankowski, Zalewski i Piatek.

Podsjetimo, ranije večeras Gruzija i Ukrajina su osigurale učešće na EURO-u savladavši Grčku, odnosno Island. Time je kompletiran spisak učesnika Evropskog prvenstva koje se igra od 14. juna do 14. jula u Njemačkoj.

Baraž kvalifikacija za UEFA Evropsko prvenstvo u Njemačkoj 2024. godine, finale: