TRIJUMF BORDO TIMA! Sarajevo prekinulo crnu seriju: Na Koševu je stradao GOŠK!

FK Sarajevo je na Koševu u 23. kolu Wwin lige dočekao NK GOŠK i slavio je uvjerljivu pobjedu od 4:0. Bordo tim je upisao trijumf nakon pet utakmica i konačno je prekinuta crna serija.

Sarajevo je od prve minute preuzelo kontrolu nad utakmicom. Ofanzivno je krenuo Bordo tim, no u uvodnih 10 minuta vidjeli smo samo pokušaj Šere kod gostiju i Mustafića kod domaćeg tima i sigurne odbrane golmana.

Admir Adžem je igrao bunker i to je pravilo dosta problema igračima Sarajeva. Pokušavali su s distance, a u 35. minuti Buljubašić pokušava, lopta je zakačila prečku.

Nekoliko sekundi kasnije probijen je otpor gostiju. Beganović izvodi aut, Ajdin Hasić iskosa s desne strane sjajno šutira i matira Bobića za prednost Sarajeva od 1:0.

Dvije minute kasnije sudija Sabrija Topalović pokazuje na penal za domaće. Ipak, uz konsultacije s pomoćnikom promijenio je odluku i pokazao je na kornera.

Nakon ubacivanja iz ugla velika šansa za domaće. Julardžija s pet metara nije uspio savladati Bobića koji mu brani udarac.

Ipak, u 44. minuti domaći navijači se ponovo raduju. Hasić ubacuje s lijeve strane, lopta dolazi do Hamze Čatakovića koji s nekih osam metara matira Bobića za prednost Bordo tima od 2:0 na poluvremenu.

GOŠK u nastavak ulazi nešto ofanzivnije i hrabrije. Oni su bili ti koji su imali nešto više od igre, a na samom otvaranju prijetio je Ikić.

Ipak, defanzivni red Bordo tima nije dopuštao previše Gabeljanima koji ipak u 68. minuti dolaze do prve velike prilike. Musulin šutira, Kyeremeh s gol-linije izbacuje loptu.

Sarajevo uzvraća pet minuta kasnije. Aničić nakon kornera šutira, igrači gostiju s gol-linije spašavaju.

Ipak, već u narednom napadu Bordo tim stiže do trećeg gola. Kyeremeh šutira, Bobić brani, lopta se odbija na nogu Amara Beganovića koji zabija za 3:0.

Do kraja meča nije bilo previše uzbuđenja, ali je domaći sastav stigao do još jednog pogotka. Amar Beganović koristi odličnu loptu Kyeremeha i zabija u nadoknadi za konačnih 4:0, piše SportSport.ba.