Stigle nove užasne vijesti o nesretnom Al Shahraniju

Saudijska Arabija pobijedila je Argentinu 2:1 u prvom kolu Svjetskog prvenstva, koje se igralo u ponedjeljak.

Argentinci su vodili 1:0 na poluvremenu golom Lea Messija iz penala, ali su Saudijci preko Al Shehrija i Al Dawsarija početkom drugog poluvremena okrenuli i došli do povijesne senzacije.

Saudijac Yasser Al Shahrani teško je stradao u 92. minuti te utakmice. Njegov golman Al Owais istrčao je na dugu loptu i onda u punoj brzini koljenom naletio na Al Shahranijevu glavu.

Saudijski bek ostao je nepomično ležati na travnjaku. Al Shahraniju je nakon susreta utvrđena fraktura čeljusti i kosti lica, a navodno je imao i unutarnje krvarenje.

Na društvenim se mrežama pojavila i rendgenska snimka njegove povrede, no ona nije autentična.

Nove informacije o slučaju dao je selektor Saudijske Arabije Herve Renard pred duel sa Poljskom.

On kaže da će se sada liječnici pobrinuti za kosti lica, a fudbaler će biti podvrgnut nekoliko operacija.

Al Shahrani je tako završio Svjetsko prvenstvo i pred njim je duga pauza.