Trenutak sa utakmice Mundijala kada je jedan od najbogatijih ljudi svijeta shvatio da novac ne može kupiti sve

Poljski nogometaši ostvarili su pobjedu u drugom kolu grupe C Svjetskog prvenstva, slavili su s 2:0 (1:0) protiv Saudijske Arabije uz prvi pogodak Roberta Lewandowskog na svjetskim prvenstvima.

Bio je to dvoboj s brojnim prilikama na obje strane, no Saudijci nisu iskoristili ni jednu od svojih, kao ni jedanaesterac. Na drugoj strani su strijelci bili Piotr Zielinski u 39. te Robert Lewandowski u 82. minuti.

Saudijska Arabija je imala idealnu šansu vratiti se u utakmicu krajem prvog poluvremena. Duel Bielika i Al Shehrija označen je kao nedozvoljen te je dosuđen jedanaesterac za Saudijsku Arabiju koja takvo što nije iskoristila. Udarac Al Dawsarija je odbranio poljski golman Szczesny, kao i onaj Al Burayka koji je prvi došao na odbijenu loptu.

Upravo nakon tog penala kamere su snimile reakciju katarskog emira Tamima bin Hamida Al Thanija, čovjeka čije se bogatstvo procjenjuje na dvije milijarde eura i šefa države u kojoj se igra SP.

Zanimljivo je koliko je razočaran bio nakon promašenog penala jer je odavno poznato da Katar i Saudijska Arabija nisu u najboljim međusobnim odnosima.