Sloga u polufinalu Kupa BiH nakon pobjede nad Posušjem

Fudbaleri Sloge plasirali su se u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su savladali ekipu Posušja rezultatom 2:0.

sloga posušje

Dobojlije su sustigle i potpuno preokrenule zaostatak od jednog gola nakon prve utakmice na stadionu “Mokri dolac”.

Meč je riješen u prvom poluvremenu utakmice u Modriči. Golove za Slogu su postigli Varga, prekrasnim pogotkom sa 20-ak metara, a Redžić je nakon greške odbrane Posušja u 36. minuti ukrao loptu i matirao golmana gostiju za konačnih 2:0.

Imalo je Posušje priliku da dvomeč pošalje na izvođenje jedanaesteraca, ali gostujući fudbaleri nisu imali ni sreće, budući da su dva puta pogađali okvir gola golmana Šćekića.

Ipak, na kraju je ostalo 2:0 i Sloga prema svemu viđenom zasluženo putuje među četiri najbolja tima najmasovnijeg takmičenje u bh. fudbalu.

Ovo je drugo polufinale Kupa Bosne i Heregovine za Slogu u historiji, dok će Posušje morati sačekati sljedeću sezonu da napravi bolji rezultat od plasmana u četvrtfinale.