Sjajan pogodak Džeke u trijumfu Fenerbahcea kod novog superligaša

Fenerbahce je u drugom kolu turske Superlige gostovao kod Samsunspora, a meč je završen pobjedom gostiju od 0:2.

Prvi su zaprijetili domaći u 8. minuti. Ntcham je uputio udarac sa ruba šesnaesterca, no lopta odlazi pored desne stative. Do prve ozbiljnije prilike za gostujuću ekipu čekal ismo do 31. minute kada Džeko glavom neprecizno šutira, piše N1.

Poslije toga još po jedna prilika na obje strane. Prvo je Fofana iz izgledne pozicije promašio gol i razočarao navijače da bi potom Yandas bio blizu da dovede Fener u vodstvo, ali mu je šut blokiran.

Prvu šansu u drugom dijelu imao je domaći tim. Laura je ušao u kazneni prostor, pucao iskosa, ali defanzivci Fenera ponovo blokiraju udarac. Najbolju šansu na utakmici imali su gosti. Tadić je ubacio u kazneni prostor i pronašao Freda, ali bivši fudbaler Manchester Uniteda sa samo nekoliko metara puca visoko preko gola.

U 61. minuti Fener stiže u vodstvo. Nakon centaršuta Cengiza Undera sa desne strane, Dijamant je bio najviši u skoku i glavom pogodio za 0:1.

Imao je Fener još šansi do kraja, Fred je pogodio mrežu domaćeg tima, ali je zbog ofsajda gol poništen. U 98. minutu novi pogodak za Fener. Kahveci je lijepo uposlio Szymanskog, a ovaj prebacio golmana za 0:2.