Večeras se desilo čudo nad čudima, cijela planeta u nevjerici je gledala šta radi Edin Džeko

Edin Džeko će sa Fenerbahčeom igrati grupnu fazu Konferencijske lige.

Fener je u prvom meču play offa razbio Twente sa 5:1, a večeras je u revanšu u Nizozemskoj slavio rezultatom 1:0 i to golom Džeke.

Naš reprezentativac je zaigrao u startnoj postavi Fenerbahcea sa kapitenskom trakom, a pobjedonosni gol je zabio u drugom poluvremenu.

Igrala se 72. minuta kada je Edin postigao gol iz penala za pobjedu tima iz Istanbula.

Bitno je ovo za Džeku koji inače u klubovima nije pucao penale, što je značajno umanjilo njegovu golgetersku statistiku u odnosu na konkurente koji su ih redovno izvodili.

Vjerovali ili ne, Džeko je posljednji put pucao s penala još u maju 2021., kada mu je golman Sampdorije Audero odbranio. Prije toga je promašio penal i protiv Torina u italijanskom Kupu u decembru 2017.

Posljednji put prije večeras Džeko je zabio s bijele tačke u martu 2017. u prijateljskom duelu BiH i Albanije. Ukupno je u karijeri postigao 12 golova s penala, a promašio je 10 puta.