Džeko i Fenerbahce kiksali na gostovanju u Konyi, Galata pred titulom

Jedna od uzbudljivijih šampionskih utrka ove sezone praktično je riješena poslije remija Fenerbahčea na gostovanju Konyi (0:0), a navijači Galatasaraya su u euforiji.

Fenerbahče ima tri kola prije kraja šest bodova manje od lidera Galatasaraya i trebalo bi čudo da se dogodi da Galata ispusti takvu prednost.

Slamka spasa za Fener je da pobijedi 19. maja na terenu Galate i dođe do boljeg međusobnog skora, ali i prije tog duela može sve da bude matematički odlučeno narednog vikenda.

Propustio je Fenerbahče mnogo šansi u drugom poluvremenu, najviše kapiten reprezentacije BiH, Edin Džeko.

Mogao je Fener, međutim, i da izgubi. Zatresli su domaćini mrežu u 90. minutu poslije kontre i dugo slavili, ali VAR provjerom utrvđeno je da je bio ofsajd.

Džeko je na terenu proveo cijeli meč uspio je uputit tri gola u okvir gola domaćih, drugi bh. reprezentativac u redovima Fenerbahcea, Rade Krunić, odgledao je meč sa klupe za rezervne igrače.