Fenerbahce preokretom došao do bitne pobjede u borbi za titulu prvaka

U okviru 29. kola odigrana je utakmica između Fenerbahcea i Pendiskora koja je završena rezultatom 4:1.

Domaći igrači su u ovu utakmicu ušli s dvije vezane pobjede, dok su gosti stigli nakon četiri uzastopna poraza.

Utakmica je bila obilježena nervozom, posebno u prvom poluvremenu kada je bilo čak šest žutih kartona. Pravu priliku iskoristili su gosti u 30. minuti kada je Thiam uposlio Akbunara, koji je zabio za vodstvo svog tima. Taj vodstvo je trajalo sve do 59. minute kada je Yandas, veznjak domaćih, poravnao rezultat na 1:1.

U 71. minuti utakmice, Welinton je zaradio drugi žuti karton, ostavljajući goste s igračem manje do kraja susreta, prenosi SC Sport.

U 87. minuti susreta, dosuđen je jedanaesterac za domaće, čak 15. po redu ove sezone. Rezervista Batshuayi pogađa za vodstvo od 2:1.

Do kraja meča još jedan crveni karton za goste, u sudijskoj nadoknadi zbog prigovora crveni karton dobio je Arnaud Lusamba.

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine, ali i Fenerbahce, Edin Džeko je igru napustio u drugoj minuti sudijske nadoknade. U igru umjesto Džeke ušao je Sebastian Szymanski.

Dvije minute nakon izlaska našeg napadača, Fener dolazi do trećeg gola, Ferdi Kadioglu je svojim golom riješio pitanje pobjednika, a pet minuta nakon Kadioglovog gola, Fener postiže još jedan gol, Irfan Can Kahveci stavlja tačku na novu pobjedu Fenerbahcea.

Drugi bh. internacionalac u redovima istambulskog velikana, Rade Krunić na terenu je proveo svih 90 minuta.

Meč je okončan sa 15 žutih i dva crvena kartona u igri, te isključenjem gostujućeg trenera.

Novom pobjedom Fener je ponovo došao na dva boda od Galatasaraya koji se nalazi na vrhu tabele turskog prvenstva.