Široki Brijeg i Velež podijelili bodove na Mokrom Docu, Eurogol Ćavara

Fudbaleri Širokog Brijega i Veleža remizirali su u posljednjem susretu 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Mokri Dolac u Posušju, a rezultat je glasio 2:2.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Široki Brijeg je poveo u 10. minuti susreta. Asmir Suljić je napravio grešku i loptu predao Marijanu Ćavaru, ovaj je vukao nekih 15 metara i sjajno pogodio mrežu Osmana Hadžikića.

Pet minuta kasnije Guliashvili je pokušao sa distance i poravnati rezultat, ali je lopta otišla visoko preko gola.

Nakon toga pokušavali su Puce i Suljić, ali nije bilo opasnosti po Tomislava Tomića, pa se na odmor otišlo s prednošću domaćina.

Rođeni su veoma brzo u drugom dijelu stigli do poravnanja. Igrala se 49. minuta kada se nakon centaršuta Vehabovića snašao mladi Puce i pogodio mrežu Tomića.

Nakon toga uslijedio je dosta mirniji period igre. Igralo se uglavnom između dva kaznena prostora, ali je Široki u 67. stigao do nove prednosti. Natrčao je Marijan Ćavar na jednu povratnu loptu, šutirao iz prve i na spektakularan način pogodio same rašlje gola Osmana Hadžikića.

U 77. minuti rezervista Suljić je šutirao sa distance, a potom i Nermin Haskić, ali rezultat se nije mijenjao.

Rođeni su do poravnanja stigli u 89. minuti. Nakon kornera Emira Halilovića u kaznenom prostoru se sjajno snašao Demir Peco i matirao golmana Tomića.

Velež je nakon ovog boda 4. na tabeli Premijer lige BiH sa 26 bodova, Široki je 6. sa 21 bodom.