Senić je junak: Zrinjski u 89. minuti došao do velike pobjede u Jerevanu (VIDEO)

Fudbaleri Zrinjskog pobjedom u Jerevanu započeli su svoju avanturu u kvalifikacijama za Ligu prvaka, a s 1:0 su savladali domaći Urartu!

Sada Zrinjski ima komfornu situaciju uoči revanša u Mostaru, gdje ima priliku pred svojim navijačima ovjeriti plasman u drugo pretkolo, gdje ga čeka Slovan iz Bratislave.

Junak prvaka Bosne i Hercegovine bio je Matej Senić, koji je bio strijelac gola u 89. minuti. Inače, Senić je u startnu postavu “upao” nakon što iskusni Slobodan Jakovljević nije mogao nastupiti zbog povrede.

Lijepo je Zrinjski otvorio utakmicu i od početka se vidjelo da je kvalitetniji tim od Urartua. Međutim, kao da je tim Krunoslava Rendulića bio sve lošiji kako je vrijeme odmicalo, ali na kraju je ipak stigao do pobjedonosnog gola.

Već u četvrtoj minuti Plemići su prijetili, Tičinović je ubacio loptu u šesnaesterac, Bilbija spustio za Malekinušića čiji je šut na kraju bio izblokiran.

Dvije minute poslije Ćorluka je probio po desnoj strani, ali njegov ubačaj su otklonili defanzivci Urartua.

Čanađija je u 20. minuti presjekao jednu loptu i šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla pored gola.

Najbolju priliku Zrinjski je imao u 36. minuti Tičinović je ubacio, a Malekinušić šutirao i pogodio stativu gola Urartua.

U finišu prvog poluvremena Urartu je imao priliku da dođe do vodstva, ali šut Marcosa Juniora odlazi metar pored stative.

Prvu priliku u nastavku imao je Urartu, kada je Senić na 17 metara od gola srušio jednog igrača domaćih i dosuđen je slobodan udarac. Stoper Zrinjskog je dobro prošao samo sa žutim kartonom, a Margaryan iz slobodnjaka pogađa prečku!

Dobru akciju je Zrinjski odigrao u 65. minuti, Bilbija je ostavio loptu za Stanića, ali je njegov šut s 25 metara izblokiran.

Na drugoj strani ubrzo uzvraća Iwu snažnim udarcem, ali Marić to nekako hvata.

Jako puno sreće imao je prvak BiH u 77. minuti nakon katastrofalne greške Barišića. Izbacio je stoper Zrinjskog Yayu Sanoga oči u oči s Marićem, ali napadač Arsenala se na nevjerovatan način spetljao i upropastio stopostotnu šansu.

U 85. minuti Polyakov iz novog slobodnjaka šutira malo preko gola, a kada se činilo da će ostati 0:0, “ukazao” se Senić! Rezervista Zvonimir Kožulj ubacio je iz kornera u 89. minuti, golman je “zaplivao” u prazno, a Senić glavom trese mrežu za pobjedu Zrinjskog!

Veliku šansu je Urartu imao u posljednjim sekundama meča, ali Margaryan je na kraju loptu poslao malo pored stative.

Revanš je za sedam dana u Mostaru. Dakle, u naredni utorak od 20 sati, prenosi SCSport.ba