Real u spektakularnom madridskom derbiju savladao Atletico i izborio finale Superkupa Španije

Fudbaleri Real Madrida savladali su u spektakularnom polufinalnom susretu španskog Superkupa ekipu Atletica nakon produžetaka rezultatom 5:3.

Pričat će se dugo o zvižducima Saudijaca prilikom minute šutnje u čast legendarnog Franza Beckenbauera, ali pričat će se i o fantastičnom fudbalu koji su u Rijadu prikazali najveći madridski timovi.

Na kraju, Real je nakon produžetaka i uz mnogo sreće izborio finalni meč. Ispostavilo se da je presudio autogol Stefana Savića, koji se našao na pogrešnom mjestu u 116. minutu.

Sve je išlo ka jedanaestercima, ali je na kraju crnogorski reprezentativac odlučio pobjednika. Iako je Atletico imao odmah potom šansu, Griezmann je u 118. minutu bio zamalo neprecizan.

Kad su već svi iz Atletica krenuli u napad, pa i golman Oblak, u posljednjim trenucima susreta to je kaznio Brahim Diaz, koji je sa 30 metara lako pogodio praznu mrežu jorgandžija, piše N1.

U prvom poluvremenu poveo je Atletiko golom Hermosa u šestom minutu, Real je brzo uzvratio, preko Rudigera u 20. i Mendyja u 29. minutu uspio je da preokrene.

Ni to nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu, ekipa Dijega Simeonea stigla je do izjednačenjam pogotkom Griezmanna u 37. minutu.

Rudiger je zatresao svoju mrežu u 78. minutu, Atletico je ponovo imao prednost. Ipak, Carvajal je golom u 85. minutu obezbijedio produžetak, koji je takođe bio spektakularan.

Kraljevski tim će u finalu igrati protiv boljeg iz duela između Barcelone i Osasune koji je na rasporedu sutra sa početkom u 20:00 sati.