Realu pripala nova drama u produžetku, Musa odigrao dobar meč

U 21. kolu Eurolige Real je odmjerio snage protiv Valencije, a meč je završen pobjedom kraljevskog tima nakon produžetka 96:86.

Valencia je bolje započela meč i prvu dionici završila sa osam poena prednosti. U drugoj četvrtini se ipak Real vraća i do poluvremena uspijeva smanjiti zaostatak na pet poena prednosti.

Furiozno Madriđani započinju drugo poluvrijeme te polovinom treće četvrtine stižu u vodstvo.

Najefikasniji igrač susreta bio je Facundo Campazzo sa 19 poena i 7 asistencija. Džanan Musa je ubacio 13 poena uz četiri skoka i dvije asistencije, za skoro 27 minuta na parketu.

Bh. reprezentativac bio je nepogrješvi sa linije slobodnih bacanja 7/7. Nije ga služio šut za tri poena (0/5), a pogodio je tri od četiri šuta za dva poena.

Real je stigao do 19. pobjede u sezoni te je zadržao lidersko mjesto dok je Valencia na desetom mjestu sa omjerom 10-11.