Real penalima srušio City i prošao u polufinale Lige prvaka (VIDEO)

Ogromno rivalstvo klubova iz Manchestera i Madrida nastavilo se i večeras na Etihadu gdje je domaćin Manchester City ugostio Real Madrid u revanšu četvrtfinala Lige prvaka.

real manchister

Prvi susret večerašnjih rivala pružio je sve ono što svaki fudbalski fanatik želi da vidi, veliki broj golova, otvorenu igru i taktičko nadmudrivanje svima znanih trenera Guardiole i Ancelottija, a konačan rezultat prvog meča četvrtfinala završen je rezultatom 3:3.

Ulog je bio ogroman, a historija međusobnih susreta djelimično je bila na strani domaćih koji su slavili u četiri navrata, tri puta su slavili Madriđani, a četiri puta je bilo neriješeno.

U ovaj meč obje ekipe su ušle sa najjačim sastavima pa je nekako spektakl bio neminovan. Glavni sudac susreta bio je Italijan, Daniele Orsato.

Prva ozbiljnija situacija viđena je u osmoj minuti kada je nakon sjajne akcije Građan De Bruyne uputio jedan pas, ali je Lunin bio dobro postavljen.

Gosti su zaprijetili u desetoj minuti sa distance je šutirao Camavinga, ali je njegov udarac bez većih problema odbranio golman domaćih, Ederson.

GOOOL Rodrygo dovodi goste u vodstvo u 12. minuti. Bio je to peti gol za Brazilca u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka

Nakon 120 minuta igre, rezultat je bio 1:1, odnosno 4:4 ukupno pa se pobjednik tražio izvođenjem penala, uspješnija u izvođenju penala bila je ekipa Real Madrida.

Domaćin je odmah nakon primljenog pogotka pokušao uzvratiti, ali je Haaland pogodio samo okvir gola.

Gosti su kroz tranziciju mogli ozbiljnije zaprijetiti sredinom prvog poluvremena, ali je Carvajalov udarac izblokirao Ruben Dias.

De Bruyne je u 26. minuti uputio jedan izuzetno dobar udarac sa distance, ali Lunin je odlično intervenisao i odbio loptu u korner nakon koga su domaći igrači uspjeli ponovo priprijetiti, ali ukrajinski golman je bio na visini zadatka.

Novi korner za domaćina izborio je Grealish koji je šutirao, a Carvajal izblokirao njegov udarac. Nedugo nakon kornera ponovo je šutirao De Bruyne, ali je njegov udarac bio neprecizan i otišao visoko preko gola.

Saradnja De Bruynea i Grealisha donijela je novu priliku za City, ali Rudiger je sjajno ispratio Grealisha i izblokirao udarac koji je na kraju završio na vanjskom dijelu mreže Luninovog gola.

Prvi žuti karton na susretu dobio je desni bek Real Madrida, Daniel Carvajal koji je faulirao Grealisha.

Do kraja prvog poluvremena domaćin je zaprijetio direktno iz kornera, ali Lunin je ponovo sjajno reagovao i otklonio opasnost. Orsato je prvo poluvrijeme odlučio nadoknaditi dvije minute u kojima nije bilo ozbiljnijh prilika pa je rezultat ostao nepromijenjen 0:1.

Na startu drugog poluvremena prvi su zaprijetili domaći igrači, no raspoloženi Lunin je ponovo odbranio volej udarac Jacka Grealisha.

Kapiten Real Madrida Nacho Fernandez, je umalo postigao autogol nakon jedne intervencije, ali je u posljednjem trenutku uspio spriječiti katastrofu za svoj tim.

Prvi igrač sa žutim kartonom u redovima domaće ekipe bio je Grealish koji je faulirao Carvajala, a nakon njega u bilježnicu Danielea Orsata upisan je i Joško Gvardiol koji je faulirao Bellinghama.

Grealish je bio jedan od najopasnijih igrača Citya, ponovo je prijetio u 70. minuti, ali ispred gola gostiju bio je ponovo odlično postavljeni Lunin.

Prvi je mijenjao Guardiola, iz igre je izašao upravo Grealish, a zamijenio ga je Doku.

GOOOOL Kevin De Bruyne u 76. minuti kažnjava nesmotrenu reakciju odbrane Real Madrida i pogađa za 1:1, bio je to drugi gol Belgijanca u ovoj sezoni Lige prvaka.

Ogromno rivalstvo klubova iz Manchestera i Madrida nastavilo se i večeras na Etihadu gdje je domaćin Manchester City ugostio Real Madrid u revanšu četvrtfinala Lige prvaka. Nakon 120 minuta igre, rezultat je bio 1:1, odnosno 4:4 ukupno pa se pobjednik tražio izvođenjem penala, uspješnija u izvođenju penala bila je ekipa Real Madrida.

Nakon izjednačujućeg gola, City je opet preko belgijskog veznjaka imao dvije dobre prilike, ali izostala je završnica.

U finišu regularnih 90 minuta utakmice, Rodri prekida kontru i zasluženo dobija žuti karton. Sudijska nadoknada od četiri minuta donijela je i žuti karton za Ferlanda Mendya.

Daniele Orsato je označio kraj 90 minuta, ali obzirom da je ukupan rezultat bio 4:4, ekipe su igrale produžetke.

U produžetke Guardiola ulazi sa novim napadačem, Julian Alvarez je zamijenio Haalanda.

Prvi produžetak nije donio promjenu rezultata iako su igrači domaće ekipe konstantno vršili pritisak na gostujuće igrače. Zbog povrede iz igre je u 102. minuti je izaša Vinicius Junior, a zamijenio ga je Vazquez. Rudiger je sjajnu priliku imao u sudijskoj nadoknadi prvog produžetka, ali je završnica izostala.

Rana faza drugog produžetka donijela je novu prinudnu izmjenu za Real Madrid, iz igre je izašao Carvajal, a zamijenio ga je Eder Militao. U zadnjoj minuti Alvarez je šutirao pravo u dobro postavljenog Lunina, a po isteku 121. minuta Orsato je odsvirao kraj što je značilo da će se o pobjedniku dvomeča odlučiti izvođenjem penala.

Prvi penal je u gol pretvorio Julian Alvarez, Luki Modriću je Ederson odbranio jedanesterac i tako je završena prva serija.

Druga serija počela je odbranom Lunina udarca Bernarda Silve koji je išao po sredini gola. Bellingham je bio siguran izvođač penala za Real.

Lunin je odbranio i penal Mateu Kovačiću, a Vazquez je donio prednost Real Madridu.

Foden je bio siguran u četvrtoj seriji za Manchester City, kapiten Reala Nacho je također postigao gol sa bijele tačke u četvrtoj seriji.

Peta serija je donijela udarac Edersona koji je pogodio mrežu Luninovog gola, Rudiger je preuzeo odgovornost i šutirao penal u petoj seriji, postigao je gol i odveo Real u polufinale gdje ih čeka bavarski velikan.

Liga prvaka, četvrtfinale:Manchester City – Real Madrid 1:1 (Rodrygo 12’, K. De Bruyne 76’)