Spektakl u Dortmundu: Borussia slavi prolazak u polufinale 4:2

Atletico je u Dormtund donio prednost od 2:1 iz prve utakmice, a večerašnji trijumf Borussie od 4:2 znači da njemačka ekipa sa ukupnih 5:4 odlazi u polufinale ovosezonske Lige prvaka.

U prvih pola sata igre bilo je prilika, dosta borbe, nije puno obećavalo da ćemo gledati spektakl, a onda je sve eksplodiralo.

U 34. minuti Borussia je povela sa 1:0 golom Brandta nakon dodavanja Hummelsa, a šest minuta kasnije Maatsen na asistenciju Sabitzera pogađa za 2:0 što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U tim momentima Borussia je imala rezultat za prolazak u polufinale, ali na startu drugog poluvremena nesretan trenutak za domaćine.

U 49. minuti Hummels postiže autogol i smanjuje prednost svog tima na 2:1 i u tim momentima u ukupnom zbiru je bilo 3:3 i imali smo produžetke u džepu.

Autogol Hummelsa poremetio je Borussiu što gosti znalački korsite i Correa u 64. minuti postiže gol za 2:2 i ponovo Atleticu donosi gol prednosti u dvomeču.

Njemački tim se jednostavno nije predavao i priredili smo nam novi spektakl u kratkom vremenskom periodu.

U 71. minuti Fullkrug pogađa za 3:2 na asistenciju Sabitzera, a tri minute kasnije, tačnije u 74. minuti nakon dvije asistencije Sabitzer postiže pogodak za 4:2 i ponovo Borussiju dovodi u ukupnu prednost u ovom fenomenalnom dvomeču.

Nakon tog Atletico je krenupo po novi pogodak barem da izbore produžetke, ali domaaća odbrana je izdržala i na kraju je završeno 4:2 za Borussiju i moglo je početi veliko slavlje u Dortmundu

Borussia Dortmund – Atletico Madrid 4:2 (Brandt 24′, Maatsen 39′, Gullkrug 71′, Sabitzer 73’/Hummels (ag) 49′, Correa 64′)