Raduje se Mancester: Kiksao i Arsenal, City je lider

U derbiju 32. kola Premier lige Aston Villa je pobijedila Arsenal na Emiratesu 2:0, i Tobdžije su prepustile prvo mjesto Manchester Cityju.

Šampionski gen ipak igra neku ulogu. Liverpool i Arsenal su potpuno pukli pod pritiskom vodstva na tabeli, a to je iskoristio aktuelni šampion Manchester City i šest kola prije kraja zasjeo na čelo.

Posijle Liverpoola i Arsenal je kiksnuo. Baš kao i Redsi i Tobdžije su izgubile bodove na svom terenu. Ekipu Mikela Artete savladala je Aston Villa 2:0.

Poraz koji boli, a još više jer je Arsenal dominirao veći dio utakmice. Imali su Tobdžije šanse, ali je na golu sjajan bio svjetski šampion Emi Martinez, koji je imao četiri odbrane.

Kazna za promašaje stigla je u posljednjih 10 minuta. Prvo je Bailey u 84. minutu šokirao Emirates. A onda potpuni antiklimaks samo tri minuta kasnije kada je vodstvo ekipe iz Birminghama duplirao Olie Watkins. I tako veoma rastužio domaćina, koji sada ima težak zadatak u borbi za titulu, jer City se sada pita.