Arsenal u gradskom derbiju ponizio West Ham

Fudbaleri Arsenala su slavili visoku pobjedu u gostima kod ekipe West Hama rezultatom 6:0 u okviru 24. kola engleske Premier lige.

“Topnici” su ubilježili visoku i zasluženu pobjedu rezultatom 6:0, a od samog početka bilo je jasno u kojem će pravcu kretati se ova utakmica, prenio je Sc Sport.

Igrači Arsenala su bili apsolutno dominantni, ali tek u 32. minuti pogotkom Williama Salibe dolaze u vodstvo od 1:0.

Uslijedila je potom brutalna završnica prvog poluvremena. Najprije je u 41. minuti Bukayo Saka iz penala povisio na 2:0, da bi tri minute poslije Gabriel pogodio za 3:0. Tačku na “i” prvog poluvremena, ali i cijele utakmice, stavio je Leandro Trossard koji je u drugoj minuti nadoknade vremena pogodio za 4:0.

Odlaskom na odmor bile su riješene sve dileme oko pobjednika ovog susreta, ako ih je uopće i bilo. Slike navijača West Hama kako već na poluvremenu napuštaju tribine Olimpijskog stadiona možda i najbolje oslikavaju današnju utakmicu.

U 63. minuti Bukayo Saka postiže svoj drugi pogodak na utakmici za 5:0, a samo dvije minute poslije Declan Rice postiže pogodak za 6:0. Do kraja susreta više nije bilo pogodaka.

“Topnici” su utakmicu okončali sa brutalnom statistikom: posjed lopte od 71%, 25 šuteva, 12 šuteva u okvir gola, 873 dodira sa loptom i 685 dodavanja, šest kornera…

Arsenal se ovom pobjedom izjednačio sa Manchester Cityjem po broju osvojenih bodova (52), ali zbog lošije gol razlike nalazi se na trećem mjestu.