Prvo poluvrijeme FK Sarajevo – FK Igman (3:1)

Obje ekipe u ovom susretu trebaju bodove, FK Sarajevo kako bi nastavili borbu za mjesta koja vode u evropska takmičenja, a FK Igman kako bi napravio još jedan koraku ka osiguravanju opstanka u društvu najboljih.

Posljednji međusobni susret večerašnjih rivala završen je neriješenim rezultatom 2:2

1’ Prvi sa centra su krenuli gostujući igrači.

2’ Prilika za Igman, Mešinović je šutirao, ali je pogodio svog saigrača od koga se lopta odbila u gol aut.

3’ Gosti ponovo prijete, Ramić je zakasnio na centaršut sa desne strane.

6’ Prva prijetnja domaćih, udarac Beganovića otišao visoko preko gola.

8’ Nedozvoljena pozicija napadača Sarajeva, Čatakovića.

9’ Kyeremeh je uposlio Čatakovića koji je uspio šutirati iz teške pozicije, ali je golman gostiju Hamzić loptu odbio u korner.

13’ Buljubašić sjajnim prodorom se izborio za odličnu priliku, ali je njegov udarac otišao pored lijeve stative gola Igmana.

15’ Slobodan udarac za FK Sarajevo, nakon starta Oremuša, Buljubašić je loše šutirao.

16’ Jedanaesterac za FK Sarajevo, Kyeremeh je iskoristio sjajno dodavanje Buljubašića, prebacio golmana Igmana Hamzića koji je bio primoran faulirati ga i tako skriviti penal te dobiti prvi žuti karton na utakmici.

18’ GOOOOOOOOL Čataković je siguran izvođač najstrožije kazne.

22’ Ramić je zaprijetio nakon centaršuta Mešinovića, a lopta se odbila u korner.

31’ GOOOOOOOOL Anel Hebibović sjajnim udarcem donosi izjednačenje gostima.

35’ Belmin Mešinović je sjajno istrčao po desnoj strani, ali je njegov pokušaj završio daleko pored gola domaćih

39’ GOOOOOOOL Hamza Čataković donosi domaćinu novu prednost, sjajan udarac iz okreta je završio u mreži gola Igmana, bio je to 12. gol Čatakovića u ovoj sezoni.

43’ GOOOOOOOL Amar Beganović donosi prednost Sarajevu od 3:1, asistenciju upisuje Kyeremeh. Beganoviću je gol protiv Igmana bio treći u ovoj sezoni.

45’ Glavni sudija meča, Dražen Marić, je bez sudijske nadoknade odlučio završiti prvo poluvrijeme.