Prijateljski meč: Bordo tim napunio mrežu Rumuna

Ekipa Sarajeva odigrala je danas prvi prijateljski meč na pripremama u Sloveniji i ostvarila ubjedljivu pobjedu nad Petrolulom iz Ploeštija.

Bordo tim do vodstva dolazi već u dvetoj minuti. Nakon akcije po desnoj strani, strijelac je bio Kyeremeh.

Prednost kluba s Koševa udvostručio je Renan Oliverira, koji se nakon centaršuta odlično snašao i poentirao glavom u 21. minuti.

Pred kraj prvog poluvremena ponovo je Oliveira strijelac i ponovo je akcija išla po desnoj strani – 3:0.

Sarajevo do novog pogotka stiže u 60. minuti. Nakon oduzete lopte na sredini terena Ikić je rutinski pogodio.

Lopta se ponovo zakoprcala u mreži Rumuna tokom 78. minute. Bilo je to pravo remek-djelo, majstorija Mustafića iz slobodnog udarca.

Ostalo je 5:0 do kraja. Svakako treba naglasiti i da je Sarajevo imalo pregršt neiskorištenih prilika.

Sarajevo – Petrolul 5:0 (Kyeremeh 9’, Oliveira 21’ i 45’, Ikić 60’ Mustafić 78’)

Stadion u Slovenskim Konjicama.

SARAJEVO: Šahinović, Duraković, Trako, Zeljković, Beganović, Soldo, Kyeremeh, Ljukovac, Avramovski, Vrančić, Oliveira.

PETROLUL: Zima, Velisar, Doua, Meijers, Papp, Seto, Jefferson, Grozav, Jair, Constantinescu, Bodanescu.

Prenosi: SCSport.ba