Potez za pamćenje: Simulirao povredu kako bi njegov saigrač otišao da se omrsi za iftar

Fudbaleri Fiorentine jučer su ostvarili veliku pobjedu u okviru 28. kola na gostovanju Interu rezultatom 0-1.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Bonaventura početkom drugog poluvremena. Fiorentina je ovom pobjedom nastavila nestvarnu pobjedničku formu, a sinoćnja pobjeda bila je osma u nizu.

U redovima Intera igrao je i bh. reprezentativac Edin Džeko, ali samo od 78. minute. Nije mnogo mogao ponuditi do kraja susreta, pa je Inter ubilježio već deseti ovosezonski poraz.

U drugom poluvremenu viđena je nesvakidašnja situacija. Naime, u glavnim ulogama našli su se rezervisti Fiorentine, Luka Ranieri i Sofyan Amrabat.

Tokom drugog poluvremena, Luka Ranieri je simulirao povredu kako bi sudija prekinuo meč, a sve to kako bi omogućio svom saigraču Sofyanu Amrabatu da se omrsi jer je bilo vrijeme iftara.