Poluvrijeme: Sarajevo vodi protiv Slobode, Široki Brijeg ima sigurnu prednost u Olovu

Danas su na rasporedu preostale četiri utakmice osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine, a dvije su u toku.

Na Stadionu “Tušanj” u Tuzli svojevrsni derbi ove runde Kupa Bosne i Hercegovine igraju ekipe Slobode i Sarajeva.

Nakon prvih 45 minuta rezultat glasi 1:0 u korist gostiju iz glavnog grada.

U uvodu utakmice smo mogli vidjeti opreznu igru sa obje strane, što je uskratilo gledaocima veća uzbuđenja ili dobre prilike. Tek od 15. minute gosti uspostavljaju kontrolu nad utakmicom i veći posjed lopte, piše Sport Centar.

Sarajevo je u vodstvo došlo praktično iz prve ozbiljne prilike. U 31. minuti Nedim Hasić je primio odličan centaršut, ušao u šesnaesterac i postigao lijep pogodak za vodstvo “Bordo” tima.

Nakon toga su uslijedile dvije prilike za Penarandu, ali pogadaka nije bilo. Domaći fudbaleri su bili “ograničeni” i nije im dozvoljeno previše prostora iz kojeg bi ugrozili gol gostiju. Tek u posljednjoj minuti Dervišagić šutira sa distance, ali lopta odlazi malo preko gola. Na odmor se otišlo sa rezultatom 0:1.

Drugu utakmicu u Olovu igraju ekipe Stupčanice i Širokog Brijega, a nakon prvog poluvremena rezultat glasi 2:0 u korist gostiju.

Širokobriježani su poveli u devetoj minuti pogotkom Mamića, dok je na 2:0 povisio Bagarić u 40. minuti.