Sarajevo - Posušje završilo minimalnom pobjedom gostiju

Fudbaleri Sarajeva golom Mirze Mustafića savladali su Posušje rezultatom 0:1 u okviru 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U četvrtoj minuti domaći su mogli do pogotka. Nakon kornera Kamenara, loše je reagovao golman Šahinović, ali domaći nisu uspjeli šansu pretvoriti u pogodak.

Samo minut kasnije Vrgoč je morao napustiti teren zbog povrede ruke.

Nastavilo je Posušje napadati. U 12. minuti Erick je pokušao pogiditi sa 20-ak metara, ali je ovaj put Šahinović bio na mjestu i sigurno odbranio. Erick je ponovo šutirao izvana u 18. minuti, ali je lopta prozujala pored gola.

Faktički u prvoj ozbiljnoj prilici Sarajevo je došlo do pogotka. U 30. minuti iz diskutabilno dosuđenog slobodnog udarca, Mirza Mustafić je pogodio iz slobodnjaka. Lopta je odskočila ispred golmana Kolića i ušla u mrežu, piše N1.

Domaći nisu dozvolili da budu obeshrabreni primljenim pogotkom i samo tri minute kasnije Boban je sjajno zahvatio loptu glavom nakon centaršuta Kamenara iz slobodnog udarca, ali njegov udarac je zaustavila stativa sa desne strane golmana Šahinovića.

Posušje je nakon toga više bilo fokusirano na sudijske odluke, nego na samu igru. Unatoč tome, imali su još jednu dobru priliku u 44. minuti kada je Begić sjajno proigrao Ericka, ali je njegov šut izblokiran.

I u drugo poluvrijeme domaći su ušli aktivnije pa je Marić nakon kornera u 48. minuti glavom imao priliku, ali njegov udarac je završio visoko preko gola.

U 55. minuti odgovorio je Mustafić, koji na dobro dodavanje Radovića sa 16 metara šutira mlako, pa Kolić nije imao težak zadatak da loptu pokupi rukama.

Iako je ritam utakmice ostao dosta visok, sljedećih 15-tak minuta nismo vidjeli značajnije prijetnje sa obje strane.

Gosti iz Sarajeva su sve češće igrali na duge lopte kako bi izbjegli igrati po izuzetno lošem terenu u Posušju nakon cjelodnevne kiše, dok su domaći i dalje kraćim dodavanjima pokušavali doći do prilike da ugrože Šahinovića.

U 74. minuti Erick je uputio centaršut sa desne strane, Kamenar je sjajno šutirao glavom, ali je Šahinović, uz malo problema, odbranio njegov udarac.

U 88. minuti Čataković je imao priliku i šutirao je glavom, ali je bio neprecizan. U 4. minuti sudijske nadoknade Posušje je imalo posljednju šansu, ali je centaršut Brkovića bio neprecizan.

Više šansi na mečui nije bilo, pa je Sarajevo iz Posušja odnijelo sva tri boda.

Sarajevo je sada drugo na tabeli Premijer lige i ima 27 bodova, Posušje je osmo sa 16 osvojenih bodova, javlja N1.