Poluvrijeme na Koševu: Borac pogodkom Vukovića ima prednost protiv Sarajeva (FOTO)

Derbi 27. kolaPremijer lige BiH igra se na stadionu Asim Ferhatović Hase gdje je FK Sarajev dočekao trenutno prvolpasiranu ekipu FK Borac iz Banja Luke.

Nakon prvih 45 minuta gosti imaju prednost od 0:1.

U uvodnih 20 minuta susreta viđene su dvije ozbiljnije prilike po jedna na obje strane, Hrelja je prijetio za goste, dok je Kyeremeh najozbiljnije zaprijetio u dresu domaćina.

Sjajnu priliku u 23. minuti imao je Čataković, ali je Ranko Jokić odlično odreagovao i spriječio napadača Sarajeva da donese prednost domaćinu.

U samom finišu prvog poluvremena, Vuković sa ivice kaznenog prostora šutira, a lopta na putu do gola Sarajeva pogađa jednog defanzivca kluba sa Koševa, mijenja smjer i završava u mreži iza leđa Ilieva. Za Vukovića je to bio peti gol u devet susreta, asistenciju za vodeći gol upisao je Damir Hrelja.

Vukovićev gol je bio jedini u prvom poluvremenu koje je okončano rezultatom 0:1.