"Plavi" na Grbavici bolji od Veleža, Zrinjski rutinski protiv Sloge

Željezničar je večeras na Grbavici savladao Velež u derbiju 15. kola m:tel Premijer lige BiH.

Plavi su imao inicijativu u uvodu susreta, ali do konkretnijih prilika publika na ispunjenoj Grbavici se morala načekati.

Svakako treba izdvojiti priliku za Amoha u 30. minuti nakon duplog pasa sa Beganovićem, ali afričkom napadaču pred golom Mostaraca je pobjegla lopta.

Najbolju priliku za Velež propustio je Nermin Haskić u 36. minuti, nakon kornera sa svega nekoliko metara glavom je šutirao preko gola domaćih.

Potom je Cocalić zaprijetio, ali njegov pokušaj glavom također je završio iznad prečke.

Do kraja poluvremena tako je ostalo 0:0.

Početkom drugog dijela odličnu priliku je imao Beganović, ali se spetljao.

Mrežu gostiju zatresao je Amoah u 51. minuti. Beća mu je pružio odličan pas u prostor, ofanzivac “Plavih” zatim je prevario čuvara, namjestio se i poentirao za 1:0 na oduševljenje domaćih navijača.

Nakon toga dugo nije bilo većih uzbuđenja. Domaći do drugog gola dolaze u sudijskoj nadoknadi.

Ikić je srušio Santosa u šesnaestercu, a zatim je penal realizovao Mekić za konačnih 2:0.

Zrinjski je rutinski ostvario pobjedu 3:0 nad Slogom na stadionu Pod Bijelim brijegom i osamio se na vrhu premijerligaške tabele.

Izabranici trenera Sergeja Jakirovića poveli su u 34. minuti. Nakon ubačaja Ćorluke, sopstvenog golmana savladao je Stapić.

Pred sami kraj poluvremena Zrinjski je udvostručio vodstvo. Odbio je loptu Đulčić nakon centaršuta Ćorluke, a na pravom se mjestu našao Ćuže i pogodio za 2:0.

Bilbija se upisao u strijelce u 61. minuti. Sjajan dubinski pas uputio je Ćuže, a kapiten “Plemića” kaznio kasno istrčavanje Đulčića i povećao prednost svoje ekipe na konačnih 3:0.