"Petarda" pukla u Srebreniku, Tuzlaci zakoračili u polufinale Kupa BiH

Čak pet pogodaka u susretu četvrtfinala Kupa BiH između Tuzla Cityja i Rudara iz Prijedora viđeno je na stadionu u Srebreniku.

Svih pet pogodaka završilo je u mreži Prijedorčana koji su doživjeli pravi potop.

Nakon prvog poluvremena bilo je 3:0 za domaćina ovog meča. Tuzla City do vodstva je stigao u 23. minuti. U šesnaestercu Prijedorčana oboren je Đorđe Pantelić, inače novi član premijerligaša iz Simina Hana, a sudija Mateo Musa je bez previše dvoumljenja pokazao na bijelu tačku. Kuzmanović je bio strijelac pogotka iz penala.

Tuzla City je udvostručio prednost u 40. minuti, kada je odbijenu loptu u mrežu gostiju sproveo Eldin Mehmedović. Domaći su povećali na 3:0 u 44. minuti, kada je nakon udarca glavom Mehmedića loptu u vlastitu mrežu skrenuo kapiten Rudara Nemanja Pekija.

Mićo Kuzmanović je podigao prednost Tuzlaka u 67. minuti, nakon sjajne asistencije Pantelića, a isti igrač je samo minut kasnije zaključio svoj hat-trick pogotkom za 5:0, piše SC Sport.

Revanš meč u Prijedoru na rasporedu je 15. marta.