Novi neuspjeh Manchester Uniteda

U okviru 33. kola engleskog šampionata Bournemouth je na domaćem terenu dočekao Manchester United. Uprkos vodstvu domaćih u dva navrata, konačan rezultat susreta bio je 2:2.

Gosti iz Manchestera su prije ovog susreta imali negativan niz od tri utakmice bez pobjede, a na njihovu nesreću domaćin je već u 16. minuti sedamnaestim ovosezonskim golom Solankea došao u vodstvo.

Gosti se ipak uspijevaju vratiti u 31. minut kada sjajnim udarcem pogađa Bruno Fernandes. Zanimljivo je da je to bio jedini udarac gostiju u okvir gola u sat vremena igre.

Domaćin je pet minuta nakon Fernandesovog gola došao do novog vodstva, nakon sjajnog solo prodora pogodio je Justin Kluivert.

U drugom poluvremenu jedanaesterac za United, a siguran izvođač bio je Bruno Fernandes koji je došao do svog 52. gola u ligaškim utakmicama, piše Sport Centar.

Sudijska nadoknada donijela je novu dramu, glavni sudac meča Tony Harrington dosudio je penal za domaćina, ali je nakon VAR provjere odlučeno da će domaćin ipak dobiti samo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, šutirao je Enes Unal, ali promjene rezultata nije bilo.

Sa novim bodom Bournemouth je na 12. mjestu, a Manchester United je sedmi sa deset bodova zaostatka za šestoplasiranim Tottenhamom.

U narednom kolu Bournemouth ide na gostovanje Aston Villi, a United će za osam dana igrati polufinale FA kupa protiv Coventrya.