Manchester United vodio 3:0 protiv drugoligaša pa se od ispadanja iz FA Kupa spasio na penale

Ekipa Manchester Uniteda je zamalo ispala iz FA Kupa u polufinalu. Drugoligaš Coventry City namučio ga je i doveo sve do izvođenja penala.

Regularni dio utakmice završio je 3:3, a isto rezultat je stajao na semaforu i nakon produžetaka.

Ekipa Erika ten Haga povela je u 23. minuti golom Scotta McTominaya, a na 2:0 je povisio Harry Maguire u sudiskoj nadoknadi prvog poluvremena. Nakon povratka s pauze, novi pogodak se čekao 13 minuta. Precizan je u 58. minuti bio Bruno Fernandes.

Do 71. minute se činilo da će United rutinski riješiti pitanje prolaska protiv drugoligaša, a onda je krenuo veliki povratak Coventryja. Ellis Simms, Callum O’Hare i Haji Wright zabijali su golove redom, posljednjeg u petoj minuti sudijske nadoknade drugog dijela i izborili produžetke za svoju ekipu.

Nakon produžetaka, u kojima je Coventryju zbog ofsajda poništen pogodak u 121. minuti susreta, nije bilo pobjednika pa je slijedilo izvođenje penala.

Casemiro je odmah promašio prvi penal, a onda je kasnije u trećoj seriji za Coventry promašio Callum O’Hare. Iza njega je promašio i Ben Sheaf, a United je dalje prošao kada je Rasmus Hojlund zabio svoj penal, prenosi Index.