Napadač Barce postao najmlađi igrač koji je nastupio u Ligi prvaka

Sinoć je odigrana prva utakmica 1/8 finala Lige prvaka između Napolija i Barcelone, a susret je završio rezultatom 1:1.

Barcelona je povela u 60. minuti utakmice kada je Robert Lewandowski postigao pogodak nakon asistencije Pedrija. Međutim, vodstvo gostiju nije dugo trajalo, jer je samo petnaest minuta kasnije Victor Osimhen izjednačio rezultat nakon asistencije Andre-Franka Anguisse, prenosi SC Sport.

Posebno istaknuto ime ovog susreta bio je Lamine Yamal, mladi nogometaš Barcelone, koji je postao najmlađi igrač ikad koji je nastupio u knockout fazi Lige prvaka.

Sa samo 16 godina i 223 dana, Yamal je pokazao svoj izvanredni talent i pridružio se Robertu Lewandowskom u predvođenju napada Barcelone protiv Napolija.