Mlada bh. selekcija poražena protiv Francuske u samom finišu (FOTO)

U okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Slovačkoj 2025. godine na Grbavici su snage odmjerili Bosna i Hercegovina i Francuska, a rezultat je na kraju glasio 1:2.

Gosti su u petoj minuti prvi put zaprijetili, ali je lopta nakon šuta Sildillia otišla visoko preko gola, prenio je Sc SPort.

U 28. minuti sjajnu kontru su naši momci odigrali, a na kraju je Bristrić nakon drugog pokušaja matirao golmana za vodstvo naših Zmajeva.

Vodstvo mlade reprezentacije BiH nije dugo trajalo, jer je nakon četiri minute već došlo do poravnanja, Barcola je uposlio Cerkija prizemnim centaršutem koji je matirao na kraju Šahinovića za 1:1.

Otvaranja drugog poluvremena je pripalo timu legendardnog Henryja, mladi Trikolori su držali loptu u svojim nogama, te su naši Zmajevi čekali svoju šansu preko kontra napada.

Napokon je bilo uzbuđenja u drugom poluvremenu, igrao se 75. minut kada su naši momci kombinovali nakon prekida, ali je loptu na kraju uspio uhvatiti Restes, da bi odmah na drugoj strani pokušao Wahi, međutim lopta je otišla preko gola.

U 81. minuti Šahinović je prvobitno odbranio udarac sa distance, da bi nakon toga bio siguran i na odbijenoj lopti.

Pokušao je Šošić nakon kornera u 90. minuti, ali lopta odlazi preko gola.

Dvije minute kasnije Trikolori su odigrali sjajnu akciju, a mrežu Šahinovića je pogodio Kalimuendo na asistenciju Tela.

Naši momci su dobili tračak nade kada je u petoj minuti sudijske nadoknade Doue dobi drugi žuti karton.

Trikolori su na kraju slavili zasluženu pobjede i prvog mjesta na tabeli, dok su Zmajići na posljednjem mjestu grupe bez osvojenih bodova.

BiH: Šahinović, Karić (Šukilović), Muharemović, Sušić, Šuta, Sučić, Bašić, Ćavić (Šošić), Buljubašić (Krdžalić), Omerović (Gasal), Bristić (Čuić)

Francuska: Restes, Merlin, Magassa, Yoro, Sidilla, Lepenat (Akliouche), Ugochukwu, Zaire-Emery, Cherki (Tel), Wahi (Doue), Barcola (Kalimuendo).