Mađari slavili protiv Srbije i otežali "Orlovima" put do EURA

Sedmo kolo kvalifikacija za Evropsko prvenstvo donijelo je duel reprezentacija Mađarske i Srbije.

Na kraju su Orlovi poraženi sa 2:1 iako su propustili mnogo prilika na ovom susretu.

Mađari su poveli u 20. minuti preko Varge, ali nije se tim Dragana Stojkovića Piksija predavao, pa je do zasluženog poravnanja stigao u 33. minuti kada je Pavlović pogodio nakon asistencije Živkovića.

Ipak, nije dugo trajala radost gostujućih navijača. Tek što se krenulo s centra, Roman Sallai je primio sjajnu loptu, okrenuo se i sjajnim udarcem matirao Milinkovića Savića, piše N1.

Nastavila je Srbija sa napadima i u drugom dijelu, poništena su im i dva pogotka (VAR), a pogađali su i u dva navrata stativu.

Srbija je nakon ovog poraza druga na tabeli sa 10 osvojenih bodova i dva boda u odnosu na trećeplasiranu Crnu Goru, ali i meč više. Mađari su Lideri sa 13 bodova.