Lazio prokockao 2:0, Empoli do boda u sudijskom vremenu

Fudbaleri Lazija remizirali su danas u meču 17. kola Serije A s Empolijem na svom terenu u Rimu rezultatom 2:2.

Susret je obilježio i prelijep način na koji su se navijači domaće ekipe oprostili od nedavno preminulog Siniše Mihajlovića, kao i povratak gostiju poslije dva gola zaostatka.

Sve je dobro počelo po Laziale već u drugoj minuti kada je poslije kornera Luisa Alberta poentirao Felipe Anderson.

Domaćin je propustio nekoliko prilika u prvom poluvremenu, da bi početkom drugog konačno duplirao prednost preko Mattije Zaccagnija u 54. minutu.

Caputo je zatim zatresao mrežu, gol u 83. minutu pružio je nadu Empoliju da može izbjeći poraz.

Čudo se dogodilo u četvrtoj minuti nadoknade kada je Razvan Marin sjajnim udarcem sa oko 20 metara savladao Provedela.

Remi, uz mnogo manje uzbuđenja, višen je i u duelu Spezije i Leccea (0:0), prenosi SCsport.ba.