Kvalifikacije za EURO 2024: Remi Ukrajine i Engleske, petica Šveđana u Estoniji

U terminu od 18 sati u subotu su u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odigrana tri meča. Pobjedu je upisala samo Švedska na gostovanju Estoniji. Ukrajina i Engleska i Andora i Bjelorusija igrale su neriješeno.

Ukrajina je Engleskoj bila domaćin u Poljskoj, a meč u okviru Grupe C završen rezultatom 1:1.

Ukrajinci su poveli u 26. minutu golom defanzivca Arsenala Oleksandera Zinčenka, a ispostavilo se da je konačan rezultat postavljen golom Kylea Walkera, uz asistenciju Harryja Kanea, u 41. minutu.

Englezi su dominirali u posjedu, imali pet šuteva u okvir gola, ali je golman Ukrajine upisao četiri odbrane. Ukrajinci su jedini šut u okvir gola, od dva ukupno, pretvorili u pogodak.

Engleska je nakon četiri pobjede sada upisala samo bod i ima 13 bodova na prvom mjestu u grupi. Ukrajina iz četiri meča ima sedam bodova na drugom mjestu. Englezi sljedeći kvalifikacioni meč igraju u oktobru dok će Ukrajina 12. septembra u goste Italiji.

Švedska je upisala ubjedljivu pobjedu na gostovanju Estoniji u Grupi F. Slavili su Šveđani rezultatom 5:0.

Tri gola su Šveđani dali u prvom poluvremenu, redom su pogađali Gyokeres, Kuluševski i Isak. U drugom poluvremenu su mrežu tresli Quaison i u nadoknadi vremena Claesson.

Šveđani sada ima šest bodova iz četiri meča, Estonija je ostala na jednom osvojenom bodu. Švedska će dočekati Austriju 12. septembra, dok će Estonija u goste Belgiji.

Duel Andore i Bjelorusije u okviru Grupe I završen je bez golova.

Bjelorusija iz pet mečeva ima četiri boda i 12. septembra će u goste Izraelu. Andora je u pet mečeva osvojila dva boda i 12. septembra je čeka gostovanje Švijcarskoj.(N1)