"Zmajevi" teškom mukom savladali Lihtenštajn, na Islandu ovakvi nemamo šta tražiti (FOTO)

Fudbalska A selekcija naše zemlje ugostila je večeras Lihtenštajn u Zenici u okviru kvalifikacija za Euro 2024.

Teškom mukom i bez ikakve igre uspjeli smo nekako postići dva gola i s pobjedom 2:1 završiti večerašnji meč te produžiti kakve takve nade u borbi za mjesto koje vodi dalje.

Dosadna utakmica je viđena večeras u Zenici i osim tri gola nije viđeno mnogo toga. Poveli smo preko Džeke u 3. minuti, potom su gosti sami sebi zabili gol u 22. minuti nakon jednog slabog pokušaja Džeke čiji je udarac išao pored gola. Ubrzo potom gosti preko Wolfingera postižu gol kakav dugo nije viđen na ovom stadionu za 2:1.

I da se uzme u obzir prva Kodrina utakmica, prvi treninzi, upoznavanje ekipe, te potencijalni umor naših igrača koji su stigli iz svojih klubova, opet je to moralo biti mnogo brže, bolje, efikasnije… Ovakvi na Islandu, jasno je to svima, nemamo šta tražiti iako su oni možda i u goroj formi od večerašnjeg protivnika.

Za nadat da će Kodro posložiti igru i vratiti se s ostrva s tri boda.

Spomenimo da je i Luksemburg slavio s 3:1 protiv Islanda, što nam ne ide na ruku jer su sada upravo oni, uz Slovačku koja je večeras porażena kod kuće od Portugala s 0:1, favoriti za drugo mjesto na tabeli.

TOK UTAKMICE

90+7. – Kraj utakmice!

94. – Sam finiš meča. Sedam minuta čak produžena je utakmica! Pogodili smo u međuvremenu preko Krunića, ali ofsajd.

81. – Ulazimo u finiš utakmice čiji kraj većina jedva čeka.

Island je smanjio na 2:1

77. – Izlaze Pjanić i Blibija, ulaze Gazibegović i Hadžiahmetović. Ranije je Tahirović ušao umjesto Nalića.

75. – Pripremio je Kodro nekoliko izmjena.

70. – Luksemburg vodi sada 2:0 i blizu je pobjede. Ovo nam nije trebalo nikako.

65. – Džeko je dobio sada lakat u lice, i ostao na zemlji, naši igrači traže crveni karton. Od kojeg neće biti ništa.

Portugal u međuvremenu vodi u Slovačkoj.

62. – Za nadat se da je ovakva igra “Zmajeva” samo rezultat umora igrača koji su stigli iz svojih klubova nakon napornih vikenda. Ovakvi na Island ne možemo.

58. – Zaradio je žuti karton Kolašinac sada nakon duela s jednim igračem gostiju.

54. – Mučno je gledati igru “Zmajeva”.

46. – Nastavljena je utakmica u Zenici. Hoćemo li u nastavku konačno vidjeti neku lijepu akciju “Zmajeva”?

45. – Kraj prvih 45 minuta.

45. – Dosadna i bezidejna utakmica, pogotovo brine što je tako i na našoj strani. Iako će neki “stručnjaci” reći da je rano za to, “Zmajevi” ne pokazuju nikakav napredak u igri. Ako šta i napravimo onda je to uvijek po lijevoj strani.

38. – U našoj grupi igraju i Portugal i Slovačka, tamo je još 0:0. Tu bi nam svakako odgovarala pobjeda Portugala. Ipak, lakše se boriti sa Slovacima za mjesto koje vodi dalje.

30. – Ponovo mirniji period igre.

22. – GOOL! Sada je 2:1! Gosti, ipak, sada pokazuju da i oni nešto znaju, golčina Wolfingera kakva dugo nije viđena u Zenici! Opalio je sa nekih 20 metara iskosa s desne strane i pogodio suprotne rašlje!

18. – GOOOL! Tačnije autogol Lihtenštajna! Gosti u Zenici kao “muhe bez glave”, sada su zabili sami sebi. Džeko je uputio loptu prema golu gostiju, a jedan od njihovih igrača ju je prilično efektno smjestio u svoju mrežu.

10. – Čim smo postigli gol igra se smirila. Ne bi bilo loše pokušati što prije postići i drugi za mirnije poluvrijeme.

9. – U međuvremenu je u našoj grupi poveo Luksemburg protiv Islanda 1:0. S obzirom na to da već imaju sedam bodova i u igri su za Euro, a mi gostujemo na Islandu gdje svakako moramo osvojiti bodove, pobjeda Luskemburžana nam ne bi nikako odgovarala.

3. – GOOL!!!! Kapiten Džeko pogađa za 1:0 i donosi nam sjajan uvod u ovaj meč!

1. – Utakmica u Zenici je počela.

arhiva

Koliki je autsajder Lihtenštajn protiv BiH prikazuje i podatak da su zabilježili posljednju pobjedu prije skoro tri godine 7. oktobra u prijateljsko meču protiv Luksemburga 2:1, a u službenim mečevima 8. septembra 2020. godine u Ligi nacija protiv San Marina 2:0.

Selektori su odredili sastave za večerašnju utakmicu.

Bosna i Hercegovine ubilježila je sedam pobjeda i jedan remi u dosadašnjih osam mečeva protiv Lihtenštajna.

Novi – stari selektor Meho Kodro trebat će večeras podršku, ali ona će biti mnogo manja s obzirom na već evidentnu lošiju posjetu na Bilinom polju u odnosu na neke ranije mečeve.

Naša reprezentacija je nakon pobjede na otvaranju kvalifikacija doživjela tri poraza, a sada traži prekid crne serije.