Kiša golova u Mostaru: Sarajevo osiguralo Evropu protiv Veleža

Fudbaleri Sarajeva savladali su na stadionu Rođeni u derbi susretu 32. kola Premijer lige BiH ekipu Veleža nakon preokreta rezultatom 3:5 i tako osigurali plasman u Evropu naredne sezone.

Nije najbolje krenuo meč za ekipu Mirze Varešanovića jer je Velež do prednosti stigao već u četvrtoj minuti.

Sjajna akcija Šikala koji je glavom odigrao loptu do Haskića, a iskusni napadač u sredini pronašao Anđušića koji pogađa za slavlje navijača Rođenih.

Ipak, nije dugo trajalo slavlje domaće ekipe. Već u 11. minuti Dal Varešanović sjajno prolazi pored odbrane Veleža, namješta se i rutinski matira golmana protivničke ekipe.

U 24. minuti potpuni preokret fudbalera Sarajeva. Almedin Ziljkić je primio loptu na lijevoj strani, krenuo ka sredini, silovitoš utirao i majstorski matirao Hadžikića za erupciju oduševljenja na stadionu Rođeni.

Nije se Velež predavao. Nakon gola Ziljkića mogao se mostarski tim veoma brzo vratiti, ali je Marko Karamarko pogodio stativu gola Dizdarevića.

Nastavilo je Sarajevo sa sjajnom igrom i u drugom poluvremenu, a do trećeg gola stigli su u 56. minuti. Ponovo je razigrani Varešanović lijepo predriblao jednog od fudbalera Veleža, šutirao nakon čega pogađa jednu, a potom i drugu stativu. Na odbijenu loptu natrčava Renan Oliveira i šalje je iza leđa Hadžikića.

Imao je u drugom poluvremenu dvije dobre priliek Velež u 70. minuti. Najprije je glavom nakon ubačaja Leaija šutirao Haskić – sjajno intervenisao Dizdarević. Nakon toga veoma dobar korner izveo Anđušić, ali golman Sarajeva još jednom ostao nesavladan.

Ipak, isplatila se inicijativa fudbalerima Veleža u 74. minuti. Sijamija je uposlio nekadašnjeg napadača Sarajeva koji vraća svoj tim u igru.

Međutim, ponovo nije mnogo trajala radost navijača Veleža. Renan samo dvije minute kasnije vraća dva gola prednosti Sarajevu, da bi u 84. sa bijele tačke  kompletirao hat-trick.

Konačan rezultat postavio je mladi Sijamija u 86. utakmici susreta.

Sarajevo tako došlo do velike pobjede kojom je osiguralo plasman u Evropu naredne sezone. Bordo tim zauzima 3. poziciju sa 52. osvojena boda, dok je Velež 6. sa 45 bodova, prenosi N1