Juniori Sarajeva se porazom na Koševu oprostili od Lige prvaka

Juniori Fudbalskog kluba Sarajevo danas ispisali novu stranicu historije i prošli u narednu rundu juniorske Lige prvaka.

Juniori FK Sarajeva sjajno su odigrali susret na Koševu i eliminisali ukrajinski Rukh Lviv rezultatom _.

Za mladi Bordo tim nastupili su: Šutković, Alajmović, Kolenda, Pramenković, Pločo, Nurković, Bezdrob, Ljukovac, Čelik, Hamzić, Popović. Dok su gosti izašli u sastavu: Bakus, Popovskyi, Kholod, Kasarda, Fedor, Kvas, Khmelovskyy, Panchenko, Pstukh, Gryshkevych, Turko.

Domaći sjajno započinju susret, sjajnu akciju odigrali su juniori Sarajeva, Nurković je odigrao za Bezdroba koji pogađa za 1:0 u 4. minutu, golu je prethodila i loša reakcija golmana Bakusa. Veliku šansu imalo je Sarajevo u 13. minuti, Nurković je ubacio, Čelik sjajno skače, šutira glavom, ali lopta odlazi malo pored gola golmana Bakusa.

Prvu šansu, ali i ozbiljnu priliku imali su gosti u 21. minuti, Turko nakon kornera pogađa prečku ostalo je 1:0. Osjetio se pad u igri Bordo momaka, a to su znali iskoristiti gosti, lijepu su šansu odigrali gosti Gryshkevych je prošao po lijevoj strani, odigrao odličnu loptu u sredinu, a odlično je to ispratio Panchenko – 1:1, piše N1.

Mogli su gosti i do preokreta u 27. minuti, nespretna reakcija golmana Šutkovića koji je napravio prekršaj nad Panchenkom te je sudac pokazao na “kreč”, ali se uspio iskupiti 60 sekundi poslije, šut Kasarde sa bijele tačke zaustavio je sjajno Šutković. U 37. minuti velika šansa za Sarajevo, slobodni udarac izveo je Nurković sa ruba kaznenog prostora, silovito šutirao, ali je lopta išla ravno u golmana Bakusa, ostalo je 1:1.

Mogli su gosti do preokreta u 44. minuti, ovoga puta iz slične situacije zaprijetili su gosti, Fedor je sjajno šutirao iz slobodnog udarca, ali je stativa spasila Bordo momke. Nova prijetnja po gol domaćih desila se pred odlazak u svlačionice, nakon jednog kornera Pstukh nije dobro zahvatio loptu koju je Šutković odbranio.

Dobru šansu imao je Bordo tim u 55. minuti, nakon izvedenog kornera stvorila se gužva Hamzić je šutirao, ali direktno u golmana Bakusa. Igrao se 65. minut kada gosti dolaze do preokreta, uslijedila je kontra gostiju, lopta dolazi do Kvasa koji rutinski pogađa za vodstvo ukrajinske ekipe – 1:2.

Uslijedio je nešto mirniji period igre bez mnogo velikih prilika, gosti završavaju priču u 85. minuti, nakon jedne akcije lopta dolazi do Yevgeniya Pastukhe koji majstorskim lob udarcem matira Armana Šutkovića – 1:3.